English English Deutsch Deutsch Türkçe Türkçe

0 553 829 44 16

İLETİŞİME GEÇ

Nedir Bu WordPress

Nedir Bu WordPress?

WordPress,  açık kaynak kodlu bir içerik yönetim sistemidir. Web sitesi ya da blog sitesi oluşturmak isteyenlerin herhangi bir kod bilgisine sahip olmadan kullanabilecekleri dünyanın en çok tercih edilen aracıdır. En büyük özelliği ücretsiz ve açık kaynak kodlu olmasıdır.

Neden WordPress Kullanılmalı?

WordPress, birçok bloger ve web sitesi sahiplerinin sevdiği bir platformdur. Tüm web sitelerinin %36,5’inden fazlası WordPress kullanmaktadır. Neden bu kadar popüler olduğuna gelin beraber bakalım.

  • WordPress açık kaynak kodludur.

WordPress açık kaynaklı kodlu bir platform olması demek herkesin bu kaynak kodlarını değiştirebileceği anlamına gelmektedir ve bu değişimler yeniden paylaşılabilmektedir. İnsanların bu platformu geliştirmek için fikirlerine katkıda bulunmak için tasarlanmıştır. Bu bilgileri öğrenebileceğiniz ve paylaşımların yapıldığı birçok topluluk bulunmaktadır.

  • WordPress yeni başlayanlar için biçilmez bir kaftandır.

WordPress bilgisayar mühendisliği derecesinde bir bilgi gerektirmez. Aslında teknik olarak tüm insanların kullanabileceği bir sistemde hazırlanmıştır. Ara yüz olarak kullanıcı dostudur. Web siteniz yeni bir tasarım eklemek sadece bir dosya yüklemek kadar basittir. İletişim formu gibi yeni bir özellik eklemek için çok basit şekilde bir eklenti kurmanız gerekmektedir. Bütün bunlar dakikalar içerisinde sadece birkaç butona tıklayarak yapılabilir.

  • WordPress SEO dostudur.

Sadece bir web sitesi oluşturmak yeterli değildir. Kullanıcıların sizi bulabilmesi için arama motoru optimizasyonu (SEO) yapmanız gerekiyor. WordPress içerisinde yer alan SEO eklentilerini kullanarak sitenizin SEO ayarlarını yapabilir bu sayede sitenizi arama motorlarında bularak ziyaret etmesini sağlayabilirsiniz.

  • Güvenlik

Güvenlik web siteleri için en önemli kriterlerden birisidir. Web sitenizde yer alacak açıklardan kötü niyetli insanlar faydalanarak sizin emeklerini ya da paranızı yok edebilirler. Bu yüzden kullandığınız yazılımın güvenliği oldukça önemlidir. WordPress en güvenli CMS platformlarından birisidir. Eklentiler sürekli güncellenerek oluşan güvenlik açıklarını kendi kendine kapatmadır.

  • WordPress tüm ortam tiplerini destekler.

Web sitenize yerleştireceğiniz medya türlerini sınırlandırmaz. Rahatlıkla web sitenize resim, video, yazı kombinasyonu yapabilir ve bunları okurlarınızla paylaşabilirsiniz. Bu özgürlükçü sistem ile rakiplerinizin önüne geçebilirsiniz.

  • Kullanımı ücretsizdir.

WordPress tamamen ücretsizdir. Bu yazılımla web site oluşturmanın herhangi bir maliyeti yoktur. Kendinizi geliştirebilir ya da işletmeniz için bir web sitesi oluşturabilirsiniz. İşlerini daha da kolaştırmak ya da tasarım anlamında farklılıklar yaratmak isterseniz acemiler için hazırlanmış ücretli tasarımlardan da yararlanabilirsiniz. Bu sayede uçuk rakamlar ödemeden harika bir web sitesi sahibi olabilirsiniz.

 

WordPress ile ne tarz siteler kurulabilir?

WordPress alt yapısı ilk çıktığı yıllarda sadece blog siteleri oluşturmak için kullanılıyordu. Günümüzde kadar yazılım kendini çok fazla geliştirdi. Artık her tür web sitesini rahatlıkla oluşturabileceğiniz bir platforma dönüştü. Hobi ya da yaşam tarzı blogları kurabilir ya da işletmenizin web sitenizi yapabilir, bir e-ticaret sitesi kurabilir hatta mobil uygulama haline bile getirebilirsiniz. WordPress sizin hayallerinize kavuşmanız konusunda en büyük destekçiniz olacaktır.

Leave a Reply